SOS TELEFON (0-24) 0800 333 883

namijenjen za hitnoće, isključivo žrtvama obiteljskog nasilja

Nezaboravni izlet u Gardaland

Volimo vjerovati da uspijevamo u našem naumu da kreiramo usluge na način da one budu univerzalne i inkluzivne, u odnosu na najčešće korištenu metodologiju koja kreira aktivnosti posebno prilagođene pojedinim skupinama ljudi.

Jedan izlet, besplatan za svih, može odgovoriti na 23 različitih potreba 23 različitih korisnica i korisnika. Neki su prvi put imali priliku putovati izvan granica Hrvatske, neki su prvi put na izlet otišli samostalno, neki su se prvi put na izletu osjećali dobro i prihvaćeno od strane vršnjaka, neki su prvi put cijeli dan proveli bez mobitela, neki su čak vježbali i učili izdržavati dosadu 🙂 Na kraju su svi došli doma prepuni dojmova!

Hvala Grad Rijeka što nam je omogućio ovaj super izlet u Gardaland o kojem smo dugo maštali!

 

Ostali projekti

Novosti

16 dana aktivizma

Tijekom svih 16 dana aktivizma, od Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad žena (25.11) do Dana ljudskih prava (10.12.), ali i tijekom cijele godine nastojimo biti vidljivi i stavljati naglaske na važnost izgradnje društva koje je tu za žene i djecu žrtve nasilja u obitelji i koje olakšava i potiče njihov oporavak od posljedica izloženosti nasilnim ponašanjima. Bilo da potičemo i educiramo stručnjake u razumijevanju posljedica i njihovom prevladavanju bilo da osvještavamo širu javnost i dijelimo iskustva i načine na

Novosti

Humanitarno natjecanje: Snagom protiv nasilja!!

Active centar organizira sada već tradicionalno, 7. po redu humanitarno natjecanje SNAGOM PROTIV NASILJA. Simbolično, ove godine i samo natjecanje je upravo danas, na Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama. Cilj natjecanja je je osvijestiti okolinu da je nasilje svugdje oko nas, ali da svatko tko ga u bilo kojem obliku proživljava IMA PODRŠKU KOD NAS – uvijek, ne samo jednom godišnje kažu naši Activovci! Sav prikupljeni novac uplatit će upravo nama i tako nas podržati u radu sa