SOS TELEFON (0-24) 0800 333 883

namijenjen za hitnoće, isključivo žrtvama obiteljskog nasilja

Nezaboravno ljetovanje na Veli Lošinju

Ugodne emocije kao što su

zainteresiranost radost, ljubav, suosjećanje, ponos, uključenost, pozitivni odnosi s drugima, smisao i svrha te osjećaj postignuća –

komponente su koje utječu na stanje dobrobiti pojedinca.

Mjesec dana nakon našeg 5-dnevnog ljetovanja na otoku Lošinju koje je bilo organizirano za 20 djece i

mladih, zaključujemo da smo sve navedeno postigli i doživjeli.

Ispunili smo dane aktivnostima koje su nam omogućile osjećaj smislenog angažiranja i emotivnog ispunjenja – aktivnostima kroz koje smo učili, rasli, napredovali i osjećali da smo učinili nešto vrijedno i važno

za sebe i druge. I okružili smo se jedni drugima. Stvarali smo odnose, brusili vještine, dijelili doživljaje, gradili uspomene.

Učenje za život živeći – nezamjenjivo je!

Hvala svima koji su nam to omogućili:

FOSS MEDRI

JGL Obitelj

ZU Ljekarna Jadran Rijeka

Ljubicic Tennis Academy

Boćarski Klub Krenovac

CroDent.net

Poliklinika Mađarević

i svim anonimnim donatorima koji su sudjelovali u našoj crowdfunding kampanji! 

Obogatili ste dječje živote neponovljivim iskustvom!

Ostali projekti

Novosti

16 dana aktivizma

Tijekom svih 16 dana aktivizma, od Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad žena (25.11) do Dana ljudskih prava (10.12.), ali i tijekom cijele godine nastojimo biti vidljivi i stavljati naglaske na važnost izgradnje društva koje je tu za žene i djecu žrtve nasilja u obitelji i koje olakšava i potiče njihov oporavak od posljedica izloženosti nasilnim ponašanjima. Bilo da potičemo i educiramo stručnjake u razumijevanju posljedica i njihovom prevladavanju bilo da osvještavamo širu javnost i dijelimo iskustva i načine na

Novosti

Humanitarno natjecanje: Snagom protiv nasilja!!

Active centar organizira sada već tradicionalno, 7. po redu humanitarno natjecanje SNAGOM PROTIV NASILJA. Simbolično, ove godine i samo natjecanje je upravo danas, na Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama. Cilj natjecanja je je osvijestiti okolinu da je nasilje svugdje oko nas, ali da svatko tko ga u bilo kojem obliku proživljava IMA PODRŠKU KOD NAS – uvijek, ne samo jednom godišnje kažu naši Activovci! Sav prikupljeni novac uplatit će upravo nama i tako nas podržati u radu sa