SOS TELEFON (0-24) 0800 333 883

namijenjen za hitnoće, isključivo žrtvama obiteljskog nasilja

Što nam kažu brojke?

U okviru obilježavanja Nacionalnog dana borbe protiv nasilja nad ženama u organizaciji Policijske uprave primorsko–goranske i Udruge UZOR u Informativnom centru za prevenciju kriminaliteta na području grada Rijeke, održan je u petak, 22. rujna okrugli stol pod nazivom: „Što nam kažu brojke o nasilju u obitelji?“, namijenjen stručnjakinjama i stručnjacima koji se u svom djelokrugu rada bave i problematikom obiteljskog nasilja. Sudionice/ci su se posebno osvrnuli na prisutni trend povećenja broja kaznenih prijava, povećano traženje pomoći i podrške od strane žena žrtava nasilja, kao i predstojeće izmjene zakonske regulative. Posebno je naglašena važnost dostupne i adekvatne podrške te popratnih usluga koje odgovaraju na potrebe žrtava, kao i stručnog pristupa koji uvažava iskustvo nasilja. Iznijete su i nove socijalne i programske/projektne usluge, primjerice podrška stanovanju i osposobljavanju koja je dostupna u sklopu novog programa Udruge UZOR koji se nadograđuje na dosadašnje usluge pa se tako i zove “Nadogradnja u pružanju podrške žrtvama nasilja”.

Također, danas, 25. rujna 2023.g. u Zagrebu, sudjelujemo na radnom sastanku organizacija koje pomažu ženama žrtvama nasilja i nasilja u obitelji i organizacija koje provode psihosocijalni tretman počinitelja nasilja u obitelji kao organizacija koja se bavi navedenom temom u oba područja što je velika rijetkost u RH. Važno je napomenuti da se Nacionalni dan borbe protiv nasilja nad ženama u RH obilježava u spomen na tri ubijene žene na Općinskom sudu u Zagrebu 1999. godine, kada je na ročištu tijekom brakorazvodne parnice, suprug ubio suprugu te sutkinju i odvjetnicu, a teško ranio zapisničarku, ali i na sve druge žene koje su nasilno izgubile svoje živote.

Ostali projekti

Novosti

Priključi se Laboratoriju za učenje!

Draga djeco i mladi, dragi roditelji/skrbnici, sigurno ste već čuli za naš Laboratorij za učenje, a sada vas s veseljem obavještavamo da nam se možete priključiti! Laboratorij za učenje mjesto je u kojem prije ili nakon nastave učenici i učenice mogu dobiti: instruktivnu pomoć u učenju, pisati školske zadaće, pripremati se za ispit, čitati lektire ili se družiti i stjecati nova prijateljstva tijekom igranja društvenih igara, konstruktivnog provođenja slobodnog vremena u prirodi ili na različitim tematskim radionicama.  U našem Laboratoriju

Novosti

16 dana aktivizma

Tijekom svih 16 dana aktivizma, od Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad žena (25.11) do Dana ljudskih prava (10.12.), ali i tijekom cijele godine nastojimo biti vidljivi i stavljati naglaske na važnost izgradnje društva koje je tu za žene i djecu žrtve nasilja u obitelji i koje olakšava i potiče njihov oporavak od posljedica izloženosti nasilnim ponašanjima. Bilo da potičemo i educiramo stručnjake u razumijevanju posljedica i njihovom prevladavanju bilo da osvještavamo širu javnost i dijelimo iskustva i načine na