SOS TELEFON (0-24) 0800 333 883

namijenjen za hitnoće, isključivo žrtvama obiteljskog nasilja

Međunarodni dan obitelji

Međunarodni dan obitelji obilježava se 15. svibnja svake godine i pruža nam priliku za slavljenje obitelji, ali i promišljanje i promicanje svijesti o problemima s kojima se obitelji susreću. Također, podsjeća nas da produbimo svoja znanja o socijalnim, ekonomskim i demografskim procesima i izazovima koji utječu na obitelji i poziva na preoblikovanje načina na koji funkcioniraju naša društva kako bi povećali jednake šanse za sve obitelji.

‘Obitelj’ je jedna riječ, s mnogo različitih značenja. Ljudi imaju mnogo načina definiranja obitelji i onoga što im je dio obitelji znači. One se razlikuju u ekonomskim, kulturnim, socijalnim i mnogim drugim aspektima. Ipak, bilo da je sastavljena od krvnih srodnika, prijatelja ili kućnih ljubimaca ili kombinacija svih navedenih, bilo da je jednočlana ili višečlana, obitelj nam može pružiti podršku potrebnu za rast i razvoj.

UZOR će i dalje nastaviti slaviti sve boje, vrste i oblike obitelji, podržavajući sve njezine snage i brinući i o onima koji je nemaju.

I umjesto da se bavimo definiranjem obitelji, još jednom vas pozivamo da nam se pridružite u razvoju kulture nenasilja, tolerancije, socijalne solidarnosti, promocije zdravlja, odnosno društva koje brine i razmislite što za vas znači ‘obitelj’.

Ostali projekti

Nacionalni dan borbe protiv nasilja nad ženama

Povodom obilježavanja Nacionalnog dana borbe protiv nasilja nad ženama 22.9. sudjelovali smo na sjednici Nacionalnog tima za sprečavanje i borbu protiv nasilja nad ženama i nasilja u obitelji te ujedno potpisali dodatak ugovoru kojim se osiguravaju sredstva za očekivano povećanje troškova smještaja za žene i djecu žrtve nasilja koje su smještene u Skloništu s obzirom na značajno povećanje cijene energenata i hrane. Istim povodom 21.9. u prostorijama UZORa organizirali smo sastanak neformalne Riječke mreže pružatelja psihosocijalne podrške žrtvama nasilja, s

Početak školske godine i u našem Savjetovalištu za djecu i mlade