SOS TELEFON (0-24) 0800 333 883

namijenjen za hitnoće, isključivo žrtvama obiteljskog nasilja

Međunarodni dan obitelji

Međunarodni dan obitelji obilježava se 15. svibnja svake godine i pruža nam priliku za slavljenje obitelji, ali i promišljanje i promicanje svijesti o problemima s kojima se obitelji susreću. Također, podsjeća nas da produbimo svoja znanja o socijalnim, ekonomskim i demografskim procesima i izazovima koji utječu na obitelji i poziva na preoblikovanje načina na koji funkcioniraju naša društva kako bi povećali jednake šanse za sve obitelji.

‘Obitelj’ je jedna riječ, s mnogo različitih značenja. Ljudi imaju mnogo načina definiranja obitelji i onoga što im je dio obitelji znači. One se razlikuju u ekonomskim, kulturnim, socijalnim i mnogim drugim aspektima. Ipak, bilo da je sastavljena od krvnih srodnika, prijatelja ili kućnih ljubimaca ili kombinacija svih navedenih, bilo da je jednočlana ili višečlana, obitelj nam može pružiti podršku potrebnu za rast i razvoj.

UZOR će i dalje nastaviti slaviti sve boje, vrste i oblike obitelji, podržavajući sve njezine snage i brinući i o onima koji je nemaju.

I umjesto da se bavimo definiranjem obitelji, još jednom vas pozivamo da nam se pridružite u razvoju kulture nenasilja, tolerancije, socijalne solidarnosti, promocije zdravlja, odnosno društva koje brine i razmislite što za vas znači ‘obitelj’.

Ostali projekti

Edukacije za stručnjakinje i stručnjake koji rade sa žrtvama nasilja

Tijekom proteklih dana, kao edukatorice dijelile smo stečena znanja i iskustva u radu sa ženama žrtvama nasilja. Teme, kao i sudionici, bile su raznovrsne i široko su pokrivale područje  rada. Paula Bogović je sudionicima edukacije iz Virovitičko – podravske županije govorila o potrebama žrtava koje su preživjele nasilje, principima i radu skloništa te iznijela brojne primjere dobre prakse. Edukacija se održala u Termama Jezerčica u sklopu projekta “Centar za podršku savjetovanje i osnaživanje”, čiji je  nositelj Virovitičko-podravska županija a partner

kampi RAJ i profiti RAJ