Završen projekt "Klub za potporu obitelji"

Ponedjeljak, 2.11.2015.

Udruga U.Z.O.R. kao partner sudjelovala je u projektu "Klub za potporu obitelji" Udruge Vida. Osnovne aktivnosti projekta odnosile su se na savjetovanje i edukaciju za odgovorno roditeljstvo, te različite aktivnosti potpore roditeljstvu: prikupljanje i distribucija materijalne pomoći ugroženim obiteljima, povremeno čuvanje djece dok roditelj-skrbnik traži posao, organizacija i preprata djece i roditelja-skrbnika  roditelju na odsluženju zatvorske kazne ili na smještaju u terapijskoj zajednici. Korisnici su dobili usluge informiranja i savjetovanja o školovanju i poticajnom zapošljavanju, o pravima s područja socijalne skrbi, te informacije o programima podrške obitelji i pomoći djeci koji se na našem području nude. Projekt se provodio od listopada 2014. do 30.rujna 2015.godine, a financiran je od strane Ministarstva socijalne politike i mladih.