Studijski posjet Čakovcu

Utorak, 23.6.2015.

Dana 13.6.2015.g. zajedno s korisnicama i partnerima uključenim u EU projekt Work is the Key posjetili smo socijalnu zadrugu Humana Nova u Čakovcu. Nastavak je to upoznavanja dobre prakse društvenog poduzetništva.

Socijalna zadruga Humana Nova je društveno poduzeće koje potiče zapošljavanje osoba s invaliditetom i drugih društveno isključenih osoba kroz proizvodnju i prodaju kvalitetnih i inovativnih tekstilnih proizvoda od ekoloških i recikliranih materijala za domaće i inozemna tržišta. Svojim djelovanjem aktivno i izravno doprinosi izgradnji društva tolerancije i suradnje te pomaže socijalno isključenim osobama i njihovim obiteljima unaprijediti njihovo samopouzdanje i kvalitetu života. Također aktivno doprinosi održivom razvoju lokalne zajednice, smanjenju siromaštva i očuvanju prirode.