Rijeka ustaje! Protiv nasilja nad ženama

Utorak, 14.2.2017.

Jednostavnom plesnom koreografijom na pjesmu 'Break the Chain' na Kazališnom trgu članovi/ce nevladinih organizacija, volonteri i volonterke, brojni građani i građanke poručili su "Ne!" nasilju prema ženama. Time je Rijeka bila dio globalnog pokreta protiv nasilja nad ženama.

Ples su predvodili članovi/ce plesnih skupina Lost In Wonderland i Flame, a sam događaj "Rijeka ustaje" organizirali su Udruga PaRiter i SOS Rijeka.

Dana 14. veljače obilježava se V-Day, tijekom kojeg se diljem svijeta provodi kampanja One Billion Rising. Svrha ove akcije, kojoj je moto: "Drum! Dance! Rise!", je da se kroz pjesmu i ples ukaže na problem nasilja prema ženama. Kampanja je pokrenuta 2012. godine, a svake godine provodi se u više od 200 zemalja te u nekoliko hrvatskih gradova, među kojima je već tri godine za redom i Rijeka.