Organizirana pokazna vježba slobodnog penjanja

Petak, 21.6.2013.

Uoči Međunarodnog dana borbe protiv zlouporabe droge i trgovine ljudima Udruga za zaštitu obitelji – Rijeka U.Z.O.R. organizirala je pokaznu vježbu slobodnog penjanja koji se sastojao od teorijskog predavanja (u prostorijama Udruge)  i praktičnog dijela (na Velom vrhu na Drenovi), a kojeg je održala licencirana  instruktorica alpinizma Vedrana Simičević. Mladi korisnici okušali su se u penjanju stijene, usvojili osnovne tehnike penjanja, držanja hvatišta i abseilinga.

Osim što se fizičkom aktivnošću reducira stres, potiče bolje raspoloženje te osjećaj zadovoljstva i ugode, iskustvo uspjeha u naizgled nemogućoj situaciji potiče učenje pozitivnih i životno važnih strategija i obrazaca ponašanja, poput postavljanja malih ciljeva, traženje rješenja, ustrajnost... Ova poruka upućuje mlade na mogućnost razvoja pozitivnih strasti i interesa koji utječu na njihovo zadovoljstvo sobom i vlastitim životom. Odgovornim izborima potiče se usvajanje zdravih životnih navika koje predstavljaju djelotvornu prevenciju rizičnih oblika ponašanja i ovisnosti.