"Nijanse obitelji"

Petak, 11.5.2018.

U.Z.O.R. s udrugama SOS Rijeka, PaRiter i LORI te Centrom za ženske studije Filozofskog fakulteta u Rijeci dana 15. svibnja obilježava Međunarodni dan obitelji. Međunarodni dan obitelji proglasili su Ujedinjeni narodi 1989.g., a u svijetu je prvi put obilježen 15.5.1994.g. kao odraz značaja što ga međunarodna zajednica pridaje obiteljji kao temeljnoj jedinici društva.

15. svibnja od 10 do 12 sati na Korzu održat će se prigodna radionica - igraonica naziva "Nijanse obitelji". Pozivamo sve građanke i građane da nam se pridruže na Korzu te kreiraju obitelj onako kako je oni vide, onako kako je oni doživljavaju ili kakvu imaju ili žele kroz definiranje obitelji, slaganje silueta i stvaranjem slikovnih prikaza.

Svatko od nas ima pravo na izbor svoje definicije obitelji. Pozivamo vas da u svoj svojoj različitosti doprinesete razvijanju tolerancije i senzibiliteta za sve članove društva!