Međunarodni dan obitelji

Međunarodni dan obitelji obilježava se 15. svibnja svake godine i pruža nam priliku za slavljenje obitelji, ali i promišljanje i promicanje svijesti o problemima s kojima se obitelji susreću. Također, podsjeća nas da produbimo svoja znanja o socijalnim, ekonomskim i demografskim procesima i izazovima koji utječu na obitelji i poziva na preoblikovanje načina na koji funkcioniraju naša društva kako bi povećali jednake šanse za sve obitelji.

‘Obitelj’ je jedna riječ, s mnogo različitih značenja. Ljudi imaju mnogo načina definiranja obitelji i onoga što im je dio obitelji znači. One se razlikuju u ekonomskim, kulturnim, socijalnim i mnogim drugim aspektima. Ipak, bilo da je sastavljena od krvnih srodnika, prijatelja ili kućnih ljubimaca ili kombinacija svih navedenih, bilo da je jednočlana ili višečlana, obitelj nam može pružiti podršku potrebnu za rast i razvoj.

UZOR će i dalje nastaviti slaviti sve boje, vrste i oblike obitelji, podržavajući sve njezine snage i brinući i o onima koji je nemaju.

I umjesto da se bavimo definiranjem obitelji, još jednom vas pozivamo da nam se pridružite u razvoju kulture nenasilja, tolerancije, socijalne solidarnosti, promocije zdravlja, odnosno društva koje brine i razmislite što za vas znači ‘obitelj’.