Inicijativa za uvođenje građanskog odgoja i obrazovanja

Ponedjeljak, 2.11.2015.

Djelatnice Udruge U.Z.O.R. prisustvovale su predstavljanju rezultata istraživanja – istraživanje percepcije i stavova ispitanika o građanstvu i istraživanje znanja maturanata o politici održanom na Filozofskom fakultetu u Rijeci u organizaciji GOOD Inicijative suradnji i Udruge za razvoj visokoga školstva „Universitas“.  Nakon predstavljanja rezultata održana je i rasprava na temu Kurikularna reforma kao odgovor na rastući demokratski deficit.

U izlaganju i raspravi koja je slijedila dotaknuta su neka od gorućih pitanja sustava obrazovanja:  uloge nastavnika u procesima donošenja odluka, uloge roditelja u tim procesima, uloge organizacija civilnog društva, financiranja itd.

Također, održan je i sastanak organizacija civilnog društva na kojem je bilo riječi i o  javnoj kampanji za sustavno i kvalitetno uvođenje građanskog odgoja i obrazovanja u škole pod nazivom „NAUČIMO BITI VELIKI“.