20. godišnja konferencija hrvatskih psihologa/inja u Dubrovniku

Četvrtak, 22.11.2012.

U Dubrovniku je od 7. do 10. studenog 2012. godine održana 20. godišnja konferencija hrvatskih psihologa/inja.
7. studenog održan je simpozij Izazovi uvođenja psihosocijalnog tretmana počinitelja nasilja u obitelji u Hrvatskoj, koji je vodio dr.sc. Dean Ajduković. Dušica Branković govorila je o problematici "Iskustva rada sa ženama upućenim u psihosocijalni tretman zbog nasilja u obitelji".
10. studenog održan je simpozij Nasilje u obitelji – druga strana medalje, koji je vodila dr.sc. Maja Mamula. Simpozij je uključivao niz izlaganja vezanih uz manje prepoznate žrtve nasilja u obitelji, kao i uz dileme s kojima se psiholozi/inje koji rade sa žrtvama nasilja susreću u  svojoj praksi. Paula Bogović iz Udruge UZOR je sudjelovala na Simpoziju s izlaganjem "Što kada nasilju nema kraja?" u kojem je govorila o institucionalnom nasilju nad ženama žrtvama obiteljskog nasilja.